O służbach

W czasie Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej działają następujące służby:

KLIKA KIEROWNIKA: Pod tą tajemniczą nazwą kryje się grup(k)a organizacyjno – promocyjna PPŁ.
To grupa wolontariuszy odpowiedzialna za prowadzenie profilu facebookowego, strony internetowej,  wszelkich akcji promocyjnych.

.

ZAPISUJĄCA: Wolontariusze, którzy od 12 do 21 sierpnia podejmują pracę przy zapisywaniu pielgrzymów.
Cechują się: odpornością na zmęczenie i stres, pogodnym nastawieniem i umiejętnością zapanowania nad obsługą kilku osób jednocześnie :) .

.

TECHNICZNA: Osoby, które przygotowują sprzęt pielgrzymkowy: nagłośnienie, radia, krótkofalówki itp.Dzięki nim możemy posłuchać konferencji przez tuby i akompaniamentu gitar, ale też przyczyniają się do bezpieczeństwa poprzez sprzęt dla służby kierowania ruchem.

.

KIEROWANIA RUCHEM: Jedna z liczniejszych służb, dzięki której pielgrzymi zawsze są na właściwej drodze. Każda grupa jest prowadzona przez przynajmniej dwie osoby, które czuwają nad bezpieczeństwem. Polecenia wydawane przez służbę ruchu powinny być bezwzględnie respektowane przez pielgrzymów!

.
INFORMACJA: To dwie  wolontariuszki, które wspierają PPŁ zarówno podczas zapisów, jak i na trasie. U nich uzyskasz wszelkie informacje organizacyjne związane w PPŁ.

INFORMACJA to również miejsce, gdzie na pewno nie znajdziesz Księdza Kierownika ;)

.

PORZĄDKOWA: Zadaniem tej służby jest troska o odpowiednie przygotowanie miejsc postoju -  dbają  o ich porządek i czystość.
Do nich należy też „posprzątanie” po pielgrzymach miejsca postoju. Dlatego apelujemy – pomagajmy porządkowym poprzez zadbanie o porządek wokół nas!

 .
BAGAŻOWA: Tworzą ją silni mężczyźni których  zadaniem jest przyjmowanie, wydawanie i przewożenie bagaży na nocleg. To oni układaja nasze bagaże rocznikami, dzięki czemu łatwo je wieczorem odnaleźć. Oni również troskliwie okrywają nam bagaże plandekami podczas deszczu na postojach.
..

.


KAWA – MIĘTA:
U nich każdy spragniony pielgrzym dostanie kawę i miętę. W tym roku do menu napojów dołączy również czarna herbata.


.

CHLEB: Codziennie na dłuższych postojach można kupić chleb krojony za niewielka opłatą. Aby ten chleb dotarł do pielgrzymów i wystarczył dla kilku tysięcy osób (!) czuwa nad tym służba zajmująca się właśnie chlebem. To oni zamawiają, przywożą a potem wydają chleb pielgrzymom.

.

MUZYCZNA: Trudno sobie wyobrazić pielgrzymkę bez muzyki, dlatego w każdej grupie wędrują ludzie grający na różnych instrumentach.  Z reguły jest to gitara, ale nie tylko, jak widać na zdjęciu :)
Na pielgrzymce, szczególnie w drodze powrotnej, da się zauważyć znaczne zainteresowanie muzyką i tańcem :) Eh! Te menuety i tańce belgijskie…

.

MEDYCZNA: Tworzą ja pielęgniarki, lekarze i ratownicy medyczni. Czuwają nad zdrowiem pielgrzymów, jeśli źle się czujesz – zgłoś się do nich. Na postojach znajdziesz ich w punkcie medycznym przy karetce. Jeśli źle się poczujesz czasie drogi  – powiedz o tym służbie kierowania ruchem.
Oni skontaktują się ze służbami medycznymi..

.

LITURGICZNA: Tworzona przez osoby świeckie związane z posługą liturgiczną. Zadaniem tej służby jest przygotowanie liturgii i troska o jej właściwy przebieg.
Oni, podobnie jak inne osoby ze służb, w nagłych, awaryjnych sytuacjach udzielą Ci pomocy poprzez skontaktowanie się z odpowiednimi służbami..

Możliwość komentowania jest wyłączona.