Informacje dla harcerzy udających się na PPŁ

Wszystkich harcerzy, którzy udają się na 92. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką zobowiązuje się do zapoznania się z nastepującymi informacjami:

Informacje dla harcerzy na 92. PPŁ

1.    Harcerze różnych organizacji (ZHP, ZHR i Skauci Europy) pielgrzymują razem w grupie 7.

2.    Harcerze poniżej 15 roku życia chcący wziąć udział w pielgrzymce, zobowiązani są do przedstawienia zgody rodziców/opiekunów prawnych oraz wskazanie imienne opiekuna na czas pielgrzymowania. Przy zapisach istnieje możliwość dołączenia jako podopieczny do grupy opiekunów wskazanych i potwierdzonych przez duszpasterza harcerzy.

3.    Harcerze biorą udział w całym programie 92. PPŁ w sposób zwyczajny, a ponadto mają swoje dodatkowe aktywności – wieczorny apel, ognisko, gawęda etc.

4.    Przewodnikiem grupy harcerskiej jest Ks. Robert Batolik.

5.    Strój uroczysty – mundur, harcerze zakładają na czas wyjścia z Łodzi i wejścia na Jasną Górę (pierwszy i ostatni odcinek pielgrzymki). W pozostałe dni obowiązują wspólne barwy (chusty noszone na sposób skautowy).

6.    Posiłki harcerze przygotowują we własnym zakresie ze swoich produktów.

7.    Grupa harcerska nocuje razem w miejscach noclegu pod namiotami.

8.    Nocleg w Częstochowie dla harcerzy jest przewidziany w budynku szkolnym – Gimnazjum nr 9 (ul. Jana Sobieskiego 15, Częstochowa). Do dyspozycji są sanitariaty z gorącą wodą (nocleg płatny).

9.    Ministranci z grona harcerskiego są zaproszeni do wspólnej posługi liturgicznej ołtarza.

10.          O ile ktoś nie wyjeżdża wcześniej, to wspólny powrót do Łodzi następuje autobusem 26 sierpnia o godz. 17:00 (przejazd płatny).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.